Co można spalić w Zębcu?

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest bardzo prosta – wszystko. Praktycznie cała rodzina stalowych kotłów Zębiec za wyjątkiem wersji KP z podajnikiem przystosowana jest do spalania każdego rodzaju paliw stałych począwszy od węgla kamiennego , poprzez węgiel brunatny, ich mieszankę, węgiel w postaci groszku, koks, miał węglowy, mieszankę węgla z miałem, na trocinach, zrębkach drewnianych i odpadach kończąc. Mimo to większość kotłów pomyślnie przeszła badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego, uzyskała certyfikat zgodności i znak CE. Spowodowane to jest dość wysoką sprawnością i dobrymi parametrami spalania dla kotłów nawet przy stosowaniu paliw zastępczych. Natomiast wersja KP przystosowana jest do spalania tylko i wyłącznie eco-groszku o odpowiedniej granulacji. Charakteryzuje się dzięki temu wysoką stałopalnością i ograniczeniem do minimum obsługi i konserwacji kotła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólnie o Zębcu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Co można spalić w Zębcu?

  1. emem pisze:

    ja pale drzewem wrzesien pazdziernik, dopiero drugi sezon mam piec, ale na dzrewie ladnie sie grzeje, czasem robie tak ze wlaczam piec jak na groszek ale z pustym zasobnikiem, i wrzucam drzewa do pieca, mam 19kpc wiec komora jest niewielka i czesciej trza smigac podkladac

  2. Fosfor pisze:

    Na stronie producenta w instrukcji do kotłów w wersji KP znajduje się informacja o opcjonalnym ruszcie awaryjnym w przypadku awarii podajnika lub braku zasilania.
    Rozumiem, że po zamontowaniu rusztu awaryjnego można w tym kotle palić dowolnym paliwem np. drewno, węgiel … ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.