Zębiec KU

Seria KU obejmuje tylko jeden kocioł o mocy 6kW, który jest przeznaczony do montażu i pracy w niedużych instalacjach c.o. pomieszczeń mieszkalnych, małych obiektów zaplecza, garaży itd. Kocioł ten może z powodzeniem pracować zarówno w instalacjach z obiegiem grawitacyjnym jak i wymuszonym i charakteryzuje się górnym spalaniem paliw. Wyróżnia się on również dużą elastycznością jeśli chodzi o rodzaj spalanych surowców. Można tu zaliczyć między innymi: węgiel, koks, węgiel brunatny, trociny, mieszankę węgla z miałem i drewno. Podobnie jak w innych kotłach Zębiec tak i w tym przypadku korpus wodny to konstrukcja spawana z atestowanych blach, drzwiczki są wykonane z żeliwa i uszczelnione sznurem a cały kocioł jest ocieplony wełną mineralną. Zaletą kotła jest też jego prosta konstrukcja co owocuje stosunkowo łatwą obsługą i konserwacją.

ku.jpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii KU. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Zębiec KU

 1. kuba pisze:

  posiadam piec zębiec 23kw od 5 lat paliłem samym miałem nie byłem z niego zadowolony w końcu zrobiłem mieszankę na pół z węglem orzechem piec pracuje świetnie temperatura w kominie 80-100 przy temp 55 stopni piec pracuje świetnie nie ma tyle popiołu piec potrafi się palić do 26 godzin bez zaglądania do niego.
  pozdrawiam.

 2. darek pisze:

  prosze o maila z info w tej sprawie
  pozdrawiam
  ps. piec jest świetny, ale jak ktoś pali mokrymi trocinami to niech sie nie spodziewa cudów, stal to nie zloto cyz platyna

 3. darek pisze:

  piec jest w dechę, ale najemca wyrwał mi drzwiczki z zawiasów, czy w okolicach Bielska-białej jest jakiś serwis kotłow z Ziębca?

 4. yogi pisze:

  Widzę, że właścicieli modelu KDU jak na lekarstwo. Stałopalność zależeć będzie od opału. Myślę, że przy takiej pojemności komory spalania w najlepszej sytuacji trzeba będzie uzupełnić opał ze 3-4 razy w ciągu doby.

 5. BARTEKS pisze:

  Zamierzam kupić taki piec .Czy mógłby mi ktoś napisać jak długo można przytrzymać żar. i tak ogólnie jak się sprawuje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.