Zębiec KDU

Kocioł KDU to kocioł spisujący się doskonale w instalacjach w których podstawowym paliwem jest węgiel kamienny, drewno, węgiel brunatny oraz trociny. Pracuje równie dobrze w instalacjach z obiegiem wymuszonym, jak i w tych pracujących w systemie grawitacyjnym. Służy głównie do ogrzewania domów jednorodzinnych niewielkich pomieszczeń magazynowych, obiektów usługowych, garaży i innych. Podobnie jak w przypadku reszty kotłów Zębiec korpus wodny kotła KDU wykonany jest ze spawanych atestowanych blach, jego drzwiczki uszczelnione są sznurem, a cały kocioł jest zaizolowany termicznie wełną mineralną. Kocioł ten jednak posiada powiększoną komorę spalania co pozwala na załadunek paliwa umożliwiający wielogodzinną pracę kotła bez konieczności częstego zasypywania go. W zależności od rodzaju opału można powiedzieć, że kotły typu KDU posiadają moc 20kW lub 26kW. Jeśli paliwem jest węgiel kamienny to moc kotła wynosi maksymalnie 26kW, jeśli zaś jest nim drewno to maksymalna moc kotła wynosi 20kW.

kdu.jpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii KDU. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Zębiec KDU

 1. Maria Zajac pisze:

  Instalator zakupil i zaistalowal mi piec firmy z Zielonej gory Remoterm .Piec od poczatku strasznie dymil tak,ze w piwnicy mam czarno nawet komin nie jest taki czarny.Piec ten mial byc idealny z nadmuchem.PIec od poczatku dymil a teraz caly czad idziee na piwnice az do mieszkania.Dzisiaj byl facet z tej hurtowni i fotografowal jak dymi.Jak piec otworze to bucha az do sufitu plomien.U gory cala raczka jest opalona i piec tez.Jutro ma byc kominiarz sprawdzic komin.Chce nadmienic,ze komin byl czyszczony .Hurtownia trzyma z hydraulikiem.Jezeli dzwonie do firmy to jak uslysza,ze reklamacja zaraz sie wylaczaja.Nie wiemco warta jest reklama firmy.Jezeli ktos cos wie na ten teemat prosze napisac mancia656@wp.pl

 2. maciej pisze:

  Witam
  Mam tylko małe pytania.Mam piec 19 kw LUKSUS.Nie wypala mi groszku na popiół jakie są mniej więcej ustawienia żeby jednak pojawiał się popiół a nie szlaka.Używam groszku o średnicy 3 cm .hm jak ustawiam moj piec na 83% powietrza i przerwa w pracy wynosi 50s to prwaie jest skuteczne ale nie do konica dlatego iż.przestawiam go na joz 85% powietrza a prace mu zmiejszam do 47/45s to mi powietrze nie nagrzewa pieca tylko umyka do komina jak ustawie na 80%/78% powietrza i zostawiam na przerwie w pracy 47/45s to znowusz nie grzeje mi kotła wodnego który grzeje wiode na kaloryfery czyli płomien niema tej tęperatury co powinien miec i to nie jest wina groszku na pewno.

  Prosze o pomoc w wyjasnieniu mi jakie mniej wiecej powinny byc roznice miedzy %-mi powietrza a przerwą pracy pieca (podawaniu groszku).

  Z gory dziekuje za pomoc!!!

 3. kazik pisze:

  kupilem kdu 20/26 we wrzesniu 2009 pale tylko drewnem w dzien zrabkami a na noc klade grubsze drewno i jest bardzo dobrze mozna caly czas chodzic w podkoszulku w domu takiego kotla jeszcze nie mialem firmie ktora polecila to ;fuelgo; podziekowania za wszystko transport oraz towar.

 4. arkadiusz pisze:

  Witam, czy ktoś z użytkowników tego kotła może wypowiedzieć się na jego temat jak się sprawuje, przymierzam się do zakupu kotła i muszę zdecydować czy Zębiec KDU 20/26 czy Cichewicz Ultima II. Powierzchnia 160m2 użytkowej pow. podłóg 240m2. Ocieplenie 24+12cm styropian.

 5. Robert pisze:

  Dzien dobry, jaka jest cena kotlow KDU

 6. yogi pisze:

  Jeśli kocioł miałby się znajdować wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, to proponuję zainwestować w kominek z płaszczem wodnym.
  Pozdrawiam

 7. Barbara Zelek pisze:

  Mam mieszkanie 60m2 jaki mogę zastosować piec, nadmieniam, że instalacja CO jest miedziana mieszkanie w starym budownictwie, ciepłe środkowe. Opalać będę węglem i drzewem, zainstalować piec chce w kuchni.

 8. admin pisze:

  Według mnie przy takiej powierzchni i w takich warunkach odpowiednim byłby kocioł z zakresu 13-17kW.

 9. Krzysztof pisze:

  jak dobrać moc kotła do powierzchni domu,jeśli powierzchnia do ogrzania to 110 metrów kwadratowych+100litrów terma z ciepłą wodą.dom jest nowy ocieplony na razie tylko w kanale 6 cm styropianem,okna dobrej jakości drewniane.prosze o pomoc w doborze kotła. paliwem podstawowym ma być węgiel i drzewo.

Możliwość komentowania jest wyłączona.