Zębiec KP

Kotły Zębiec z serii KP to stalowe kotły z zasobnikiem paliw przeznaczone do instalacji centralnego ogrzewania pracujących w systemie otwartym w domkach jednorodzinnych, pomieszczeniach gospodarczych , obiektach usługowych, garażach itd. Kotły te przystosowane są do spalania węgla kamiennego sortymentu groszek lub pellet. Charakteryzują się pełną automatyzacją pracy polegającą na tym iż do paleniska retortowego dostarczana jest tylko i wyłącznie taka ilość paliwa, która jest niezbędna do uzyskania zadanej temperatury. Powoduje to iż sprawność kotłów KP przekracza 90%. Obsługa ogranicza się tylko do okresowego zasypu podajnika paliwem, a w sytuacji zaniku zasilania energetycznego polega na włożeniu do kotła rusztu rezerwowego. Spalanie odbywa się wtedy w tradycyjny sposób. Oprócz tego kocioł ten pozwala na przygotowanie ciepłej wody użytkowej, współpracę z czujnikiem pogodowym i sterowanie pompą c.o. oraz c.w.u. Za pomocą sterownika elektronicznego istnieje również możliwość programowania godzinowego i tygodniowego pracy kotła oraz wprowadzenie korekcji ekonomicznej i nocnej jak również trybu pracy zima/lato. Można zakupić kocioł z podajnikiem z prawej lub lewej strony o mocy 15kW, 20kW, 30kW lub 50kW.

zebiec_kp20.jpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii KP. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

952 odpowiedzi na „Zębiec KP

  1. Triki pisze:

    Jak najbardziej, utrzymywanie temperatury na kotle stalowym poniżej 55 stopni to najlepsza droga do zniszczenia wymiennika. Poczytaj o zaworach mieszających i oddzieleniu temperatury układu od temperatury pracy kotła.

  2. elka pisze:

    czy to możliwe, że sterownik perfekt, oprogramowanie v.2.2.IrF ma założoną blokadę i nie można ustawić temperatury zadanej poniżej 55st.C, nawet w trybie ekonomicznym?

Możliwość komentowania jest wyłączona.