Zębiec KPP DUO

Zębiec wprowadza do swojej szerokiej oferty nowy kocioł ślimakowy z drugą komora spalania. Tym kotłem jest Zębiec KPP DUO, który wyposażony jest w palenisko retortowe, do którego dostarczane jest paliwo za pomocą podajnika ślimakowego. Pracą kotła reguluje sterownik włączający podajnik i wentylator w sposób automatyczny.

Ważnym atutem tego kotła jest stały ruszt wodny.

Kociol Zębiec KPP DUO posiada – programowanie godzinne, tygodniowe, sterowanie cwu, obsługa czujnika pogodowego, tryb pracy ZIMA/LATO, korekcja ekonomiczna i nocna, zabezpieczenie przed cofaniem się płomienia, zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła, czujnik ruchu ślimaka i przegrzania silnika, osuszanie kosza.

Do produkcji zastosowano atestowane blachy kotłowe P265GH
Producent udziela gwarancji – 60 m-cy na szczelność korpusu wodnego od daty zakupu oraz 24 m-ce na trwałość i sprawne działanie kotła.

Paliwem jest na palenisku retortowym: węgiel groszek gat. II typu 31.2 (8÷20mm), groszek lub groszek gat. I (8÷31,5mm),pellet, na ruszcie stałym: węgiel kamienny, koks opałowy.
Kocioł Zębiec KPP DUO

Ten wpis został opublikowany w kategorii KPP DUO i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Zębiec KPP DUO

 1. harry pisze:

  Ja mam taki piec polecam w 100%
  A co do zwykłego tak można ale strasznie dużo sadzy czarnej jak smoła.
  Ale popiół jak z papierosa hehehe.

 2. gege pisze:

  Jeszce jedno pytanie czy faktycznie w tym kotle można palić zwykłym groszkiem który jest tańszy od ekogroszku, chodzi mi o podajnik nie o ruszt stały.

 3. gege pisze:

  Czy ktoś pali w tym kotle jakie macie opinie i uwagi do KPP Duo? Ja chce kupić taki piec lecz nic o nim nie wiem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.